Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Żyraków

Wniosek o dodatek węglowy

18 sierpnia 2022

Wnioski o dodatek węglowy – podobnie jak w przypadku dodatku osłonowego, należy składać do urzędów gmin. Jego wzór jest jednolity dla całej Polski, by odciążyć gminy i przyspieszyć cały proces.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać do 30 listopada 2022 r. Dodatek będzie przysługiwał również gospodarstwom, które już zakupiły węgiel. Warunkiem jego otrzymania jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

– przypomniała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

W Polsce nadal 42% gospodarstw domowych korzysta z pieców węglowych. Przyjęta przez Sejm 22 lipca 2022 r. ustawa o dodatku węglowym wprowadza rozwiązania, które umożliwią dofinansowanie dla gospodarstw domowych, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi. 17 sierpnia 2022 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska ws. wniosku o dodatek węglowy, które umożliwia gospodarstwom domowym ubieganie się o rządowe wsparcie.

Wnioski można składać:

POBIERZ WNIOSEK

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o dodatku węglowym

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Gmina Żyraków
Data utworzenia:2022-08-18
Data publikacji:2022-08-18
Osoba sporządzająca dokument:Ministerstwo Klimatu
Osoba wprowadzająca dokument:Krzysztof Lipiński
Liczba odwiedzin:421